«Колискова під звуки сирени»
У запропонованій мультиплікаційній роботі «Колискова під звуки сирени» представлено алгоритм дій для дитини, яка залишається сама вдома під час повітряної тривоги.
Кожна дитина повинна знати про найбільш безпечні місця, там, де вона знаходиться, і яких вона має дістатися під час сирени. Фахівці служб ДСНС вважають ванну кімнату або коридор найбільш безпечними місцями у багатоповерхівках. Власне, сама ванна, оздоблена подушками та ковдрами може забезпечити додатковий захист. Саме на такому алгоритмі дій і побудований сценарій мультику.
Однак, крім фізичної безпеки, принципово важливим для збереження психічного здоров’я батьків та дітей є психологічний стан саме дитини. Через те, в дану анімацію були включені механізми, що запускають процеси психологічної стабілізації. А саме, перше, що потрібно, це повернення в своє тіло. Для цього важливе усвідомлення наявних відчуттів за допомогою увімкнення різних аналізаторів.
Прислухаючись до тексту колискової і використовуючи її як підказку для себе, дитина може відновлювати або зберігати свій психоемоційний стан. Такими психологічними опорами у анімації є звернення до тіла («закриваю оченята»), спогади про щасливі моменти життя (розглядає фотоальбом), про найближчих та найдорожчих людей (образи мами і тата). Мрійливі сцени, що привертають увагу до кольорів місцевості, до смаку морозива, до пригадування голосів, облич.
Мультиплікаційна робота «Колискова під час сирени» містить в собі дидактичну, розвиваючу, прогностичну та виховну функції і рекомендована для перегляду та використання батьками і дорослими, які працюють з дітьми.
Немає коментарів:
Дописати коментар